Atostogos Turkijoje – tai nuostabūs paplūdimiai, žydra jūra, kalnuotas kraštovaizdis, saldžiausi saldumynai bei draugiški žmonės. Tai viena populiariausių krypčių ir tikrai savo pozicijos neketina užleisti niekam kitam. Kodėl? Turkijoje itin gausus viešbučių pasirinkimas ir kokybiškas aptarnavimas. Ir tai ne viskas… Šį kartą norime Jums papasakoti apie populiariausius Turkijos kurortus – kuo jie yra saviti, ką įdomaus nuveikti ar pamatyti. Pirmosiose eilėse rikiuojasi Antalija, Alanija, Kemeras, Belekas bei Sidė.

Antalija

Antaliją galima laikyti didžiausiu bei žinomiausiu kurortu, kuris randasi Turkijos pietuose, Viduržemio jūros regione. Tai neabejotinai puiki vieta praleisti atostogas: gražūs paplūdimiai, šiltas klimatas, istorinis palikimas. Poilsines atostogas tikriausiai sunku įsivaizduoti be paplūdimių, o Antalijos paplūdimiai turi rekordinį skaičių mėlynų vėliavų pasaulyje. Tiems, kurie nori ne tik ilsėtis paplūdimyje ar džiaugtis viešbučio teikiamomis pramogomis, yra daug vietų, kurias bus įdomu pažinti. Turistų dėmesį patraukia kurorto gamta – nuo nacionalinių parkų iki kanjonų bei krioklių. Vienas jų – „Koprulu kanjono“ nacionalinis parkas, kuriame galima plaukti plaustais ar eiti į žygius norint geriau pažinti Viduržemio jūros kraštovaizdį. „Alara Ucansu“ krioklys, kurį galima laikyti paslėptu Viduržemio jūros regiono rojumi. „Kursunlu“ krioklys yra unikali vieta, kur kaskados jungiančios septynis tvenkinius viršija 18 metrų aukštį. „Manavgat“ krioklys yra vienas žinomiausių Antalijoje, jį supa nuostabus kraštovaizdis. „Dudeno“ krioklys taip pat pasižymi nuostabiais gamtos vaizdais. Ypatingo susidomėjimo sulaukia Antalijos akvariumas, kuris yra didžiausias tunelio akvariumas pasaulyje. Tunelio akvariumo ilgis 131 metrai, o plotis 3 metrai. Antalijos akvariume atrasite magišką povandeninį pasaulį. Antalijoje yra daug gerai išsaugotų istorinių vietų bei senovinių gyvenviečių. Turėtumėte pasivaikščioti Antalijos senamiestyje: pagrindinėje aikštėje yra tvirtovės vartai, akmeniu dengtas laikrodžio bokštas, minaretas. Reikėtų aplankyti ir senąjį uostą. Uoste plaukioja jachtos, atsiveria nuostabus vaizdas į spindinčią Viduržemio jūrą. Dar vienas dėmesio vertas objektas – Antalijos muziejus skirtas tiems, kurie domisi Turkijos istorija. Tai tik dalis lankytinų vietų, kurios lauks Jūsų Antalijoje.

Kemeras

Kemeras yra kurortinis miestas pietvakarių Turkijoje, kuris nutolęs 42 km į pietus nuo Antalijos. Kemeras yra svarbus turizmo centras su daugybe viešbučių, poilsio namų bei modernių prieplaukų. Tai yra gražus ir gyvas poilsio centras, turintis du paplūdimius ir 46 km gražios pakrantės, parkus. Kemero pakrantės kurortai yra puiki vieta nardymo ir kitų rūšių vandens sporto mėgėjams. Verta aplankyti ir netoliese esančius Kemero kaimus, Adrasano ir Cirali pakrantės miestus. Taip pat verti dėmesio – Goynuko kanjonas, Beldibi ir Molla Deligi urvai. Kemere gausu įvairių parduotuvių: nuo suvenyrų iki drobinių kilimų, nemažai barų bei naktinių klubų. Čia rasite nemažai kavinių ir restoranų, kurie patiks įvairių skonių lankytojams. Galėsite mėgautis puikias turkų virtuvės patiekalais, šviežiomis jūros gėrybėmis. Kristalo skaidrumo vanduo ir žalia aplinka su miškais padaro Kemerą nuostabiu kurortu, kuriuo galėsite mėgautis, jei pasirinksite būtent šią atostogų kryptį.

Belekas

Belekas yra Turkijos kurortas, Viduržemio jūros pakrantėje, kuris yra nutolęs 30 km nuo Antalijos. Belekas laikytinas nauju turkų turizmo veidu, todėl negali didžiuotis savo turtingu kultūros paveldu. Nepaisant to, šis kurortas puikiai tinka poilsinėms atostogoms! Belekas pasižymi savo smėlio paplūdimiais, kurie yra gražūs bei mėgstami vietinių gyventojų ir turistų. Miestas yra moderni vieta su išvystyta turizmo infrastruktūra. Kurortas turi šiuolaikišką viešbučių zoną, SPA centrus su daugybe pramogų bei daug įdomių lankytinų vietų. Prie miesto yra unikali archeologinė vietovė Perge, kurioje buvo aptiktas archeologinis teatras. Beleke yra gražus Kadriye turgus, kuriame galima ne tik nusipirkti suvenyrų ar paragauti nacionalinių patiekalų, bet ir patyrinėti vietinių gyventojų kultūros ypatumus. Turistų dėmesį patraukia ekskursija po Zeytin Tash urvą. Urve įrengti specialūs mediniai tiltai, kurie leidžia grožėtis požeminiu gamtovaizdžiu, nedarant žalos. Turistai gali aplankyti vieną pagrindinių Beleko simbolių – mečetę, kuri yra puikus vietinės architektūros pavyzdys. Pati mečetė būna apsupta daugybe gražių dekoratyvinių augalų. Įspūdingas kraštovaizdis sukuria puikią atmosferą golfo entuziastams, o pačiame Beleke yra daug golfo laukų, kurie yra garsūs visame pasaulyje. Atostogos Beleke – puikus laikas pailsėti ir pabėgti nuo užgriuvusios rutinos!

Sidė

Sidė yra Turkijos kurortas, Viduržemio jūros pakrantėje, kuris yra nutolęs 75 km į rytus nuo Antalijos. Šis kurortas puikus pasirinkimas tiems, kurie nori ramaus poilsio. Tinkamas poroms ir šeimoms su vaikais. Sidės kurortiniame mieste galima suderinti paplūdimio laiką su istorijos pažinimu. Kurorte yra vakarų bei rytų paplūdimys. Vakarų paplūdimys yra arčiau viešbučių, o jame smulkus smėlis, tinkamas vandens sporto mėgėjams. Rytų paplūdimys yra šiek tiek didesnis, tačiau žmonių čia lankosi mažiau. Šis paplūdimys Jums tinkamesnis, jei norite ramesnio poilsio. Abiejuose paplūdimiuose yra ilgi, minkšti bei smėlėti krantai, kurie puikiai tinka pasivaikščiojimams saulėlydžio metu. Sidėje galima aplankyti objektus tokius kaip: Apolono ir Atėnės šventyklų liekanos, kurios yra vaizdingoje vietovėje. Kitas dėmesio vertas objektas – Sidės teatras – puikus romėnų architektūros pavyzdys. Taip pat turistų mėgstamas Sidės muziejus, kurio V a. bokšte yra eksponuojami eksponatai. Dar vienas lankomas objektas – Valstybinė agora. Manoma, jog šis dviejų aukštų pastatas buvo naudojamas kaip biblioteka, o koloninėje nišoje galėsite pamatyti Nemesiso – likimo deivės figūrą. Tai tik keletas lankytinų objektų su kuriais galėsite susipažinti Sidėje.

Alanija

Alanija yra Turkijos kurortas, kuris priklauso Antalijos provincijai. Kurortas yra Turkijos pietuose, prie Viduržemio jūros. Alanijoje siūloma daugybė gamtos ir kultūros malonumų, todėl Alanija yra ypatingai populiarus kurortas. Dėl įvairių priežasčių tai puiki vieta atostogauti! Alanijos kurorte galima pasirinkti įvairias veiklas. Viena jų – Alanijos pilies aplankymas. Nuostabi pilis yra Alanijos uolėtame pusiasalyje, o iš pilies vietos atsiveria įspūdingas vaizdas. Damlatas urvas – verta dėmesio vieta, kuri puikiai tinkama pasislėpti nuo karščio. Yra manoma, jog oras uolos viduje yra naudingas astmos ligoniams. Kitas dėmesio vertas objektas – raudonasis bokštas, kuris yra įsikūręs uoste. Bokštas yra laikomas Alanijos simboliu, o jame veikia Alanijos etnografijos muziejus. Ypatingai patraukli vieta šeimai – vandens planetos parkas. Šiame vandens parke galima plaukti pripučiamomis baidarėmis ar šokinėti banglente. Linksmybės visai šeimai garantuotos! Dar viena pramoga – plaukimas su kanoja, kuomet galima gėrėtis nuostabiais Tauro kalnais. Taigi, atostogas pasirinkę praleisti Alanijoje, galėsite mėgautis daugybe pramogų!

Dėl kelionių į Turkiją kreipkitės į mūsų konsultantus: info@pigioskeliones.lt Jie padės jums išsirinkti kurortą, viešbutį ir pramogas pagal jūsų pomėgius ir poreikius.

shutterstock_293931347 (1)Kemer, Antalya, Turkey_Kemer, Antalya, Turkey.

shutterstock_597156353 (1)_Old town (Kaleici) in Antalya, Turkey

shutterstock_676149331 (1)_Hadrian's Gate old town Kaleici district and Konyaalti beach in popular resort city Antalya, Turkey