Daugelis iš mūsų norime atrasti geriausius kelionių pasiūlymus ir atostogas praleisti kuo įdomiau. Visgi kelionės reikalauja išlaidų, neretai ir didelių, tačiau yra nemažai būdų, kaip keliauti po pasaulį neišleidžiant kvapą gniaužiančių sumų. Norime su Jumis pasidalinti keliais patarimais, kurie padės Jums keliauti ir SUTAUPYTI!

  • Pirmoji taisyklė ir pati svarbiausia – planavimas. Ar tai būtų kelionės maršrutas, biudžetas, transportas, apgyvendinimas, ar lankomi objektai – nepalikite šių svarbių detalių paskutinei dienai. Norint sutaupyti, pirmiausia reikėtų tiksliai nuspręsti: nakvynės tipas, ar reikalingas maitinimas, ar kelionė poilsinio pobūdžio, o gal kaip tik daugiau laiko norite skirti susipažinimui su kraštu. Susidarius konkretų norimos kelionės vaizdą bus paprasčiau žengti tolimesnius žinginius.
  • Vienas pagrindinių kelionės taupymo būdų – pigūs lėktuvo bilietai. Turėtumėte atlikti stebėjimą – Jums gali padėti Google Flights paieška. Skriskite su pigių skrydžių bendrovėmis. Kalbant apie pigias oro linijas, jos yra puikus būdas sutaupyti pinigų regioniniams skrydžiams, tačiau tik tuo atveju, jei esate pasirengę paaukoti šiek tiek patogumo. Gali tekti sėdėti ankštoje vidurinės eilės sėdynėje, o norint pasirinkti vietą gali tekti papildomai susimokėti. Nepaisant to, biudžetinės oro linijos gali būti vienas pigiausių kelionių būdų.
  • Dar viena svarbi detalė – keliaukite tik su rankiniu bagažu!
  • Laikas yra viskas. Dažniausiai geriausius skrydžių pasiūlymus rasite, jei keliausite savaitės viduryje. Taip pat sutaupysite, jei esate pasirengę keliauti esant ne pačiomis geriausiomis oro sąlygomis. Tuomet galite sutaupyti dar daugiau pinigų lėktuvo bilietams ir apgyvendinimui, keliaujant ne sezono metu.
  • Dar vienas iš būdų sutaupyti kelionės metu – apsigyventi pigiuose viešbučiuose, svečių namuose arba išbandyti nakvynę kito žmogaus namuose. Yra specializuotų puslapių, kuri leidžia žmonėms siūlyti nuosavo būsto trumpalaikę nuomą. Taip pat galite apsistoti pas draugus, artimuosius, žinoma, jei norimoje kelionės kryptyje jų turite. Dar vienas variantas – Caught Surfing. Tai svetingumo ir socialinių tinklų paslauga, prieinama per svetainę ir programą mobiliesiems. Nariai gali siūlyti nemokamas nakvynes savo namuose.
  • Kelionėje važiuokite dviračiu, vaikščiokite pėsčiomis bei naudokitės viešuoju transportu. Tai yra puikus būdas sutaupyti ir pamatyti miestą atostogų metu.
  • Raskite kredito kortelę už kurią neimamas užsienio operacijų mokestis. Kredito kortelių išdavėjai kartais imasi užsienio operacijų mokesčių už korteles, sudarytas ir apdorotas užsienio valiuta arba einančias per užsienio banką. Taigi, apsvarstykite galimybę rasti kreditinę kortelę be užsienio operacijų mokesčių.
  • Sumažinkite savo maitinimo išlaidas gamindami namuose. Taigi, nereikės naudotis restoranų ir kavinių paslaugomis.
  • Nemokamos pramogos, muziejai ar kitos lankytinos vietos. Pasidomėkite iš anksto, ką galimą pamatyti neišleidžiant nė vieno euro!