Žiemos sportas sukelia įvairius jaudinančius pojūčius: gaivus vėjelis bėgantis pro veidą, nuostabūs kalnų vaizdai, garuojantis arbatos puodelis ir adrenalinas lekiant žemyn trasa. Artėjant žiemai daugelis pradeda galvoti apie savo žiemos atostogas – kada? kur? Slidinėjimas ir snieglenčių sportas nėra pigus, tačiau yra būdų kaip galima sutaupyti – kviečiame susipažinkite su jais. Taip pat susipažinkite ir su populiariais slidinėjimo kurortais, kuriuose galėsite aktyviai praleisti savo žiemos atostogas.

Patarimai, kaip sutaupyti:

  • Puikus laiko planavimas.

Norėdami nusipirkti slidinėjimo bilietą, pasiimkite atostogas ne sezono metu. Venkite įtempto Kalėdų ir Naujųjų metų laikotarpio. Pasirinkti slidinėjimo laiką yra taip pat svarbu kaip ir pasirinkti slidinėjimo kurortą. Slidinėjimo bilietai sezono pradžioje ir pabaigoje paprastai būna pigesni.

  • Atidžiai rinkitės skrydį. 

Jeigu turite savo slidinėjimo įrangą, apsvarstykite galimybę rinktis tokias oro linijas, kurios neapmokestins slidinėjimo inventoriaus arba jis yra pigesnis. Pažymėtina, jog skrydžiai darbo dienomis būna pigesni. 

  • Žinokite savo nuolaidas. 

Daugybėje kurortų būna nuolaidos išankstiniams slidinėjimo bilietų pirkimams. Taip pat vyrauja nuolaidos: studentams, neįgaliesiems slidininkams, šeimoms, didelėms grupėms.

  • Kuo aukščiau apsistosite, tuo daugiau mokėsite. 

Viešbutyje, kuriame pasirinksite snieguotus dreifus, Jums brangiai gali kainuoti privilegija slidinėti “tiesiai nuo durų”, tačiau apgyvendinimas artimiausiame mieste bus žymiai pigesnis sprendimas. Dėl atstumo pergyventi nereikėtų, kadangi daugelyje slidinėjimo kurortų yra nemokamos autobusų pervežimo paslaugos į artimiausią keltuvą ir kaimyninius kurortus. 

  • Pirkite jau naudotą slidinėjimo įrangą. 

Slidės, batai, striukės… Jums reikalinga slidinėjimo įranga ir tai nėra pigu. Nelaukite kol išsinuomuosite ar nusipirksite savo įrankius kurorte, paieškokite internetiniuose puslapiuose ir įsigykite jau naudotą slidinėjimo įrangą. Taigi, gerokai sutaupysite. 

  • Ieškokite nemokamų slidinėjimo trasų. 

Pavyzdžiui Prancūzijos Alpėse yra daugybė nesudėtingų trasų, kurių naudojimas nekainuos nei cento.

Taigi, aptarėme pagrindinius būdus kaip būtų galima sutaupyti renkantis slidinėjimo keliones, tačiau vertėtų atkreipti dėmesį į pačius slidinėjimo kurortus, o rinktis tikrai yra iš ko.

Populiariausi slidinėjimo kurortai:

Slidinėjimas Zakopanėje

Lenkijos žiemos sostinėje Zakopanėje galėsite ne tik slidinėti, bet ir susipažinti su  kalnų gyventojų folklorine kultūra ir pastatų architektūrinių stilių įvairove. Zakopanės slidinėjimo kurortas ypatingai mėgstamas patyrusių slidininkų, kurie mėgsta adrenaliną ir greituosius nusileidimus. Zakopanėje gakėsite pasimėgauti maudynėmis terminiuose baseinuose ir grožėtis pasakiška miško bei kalnų panorama. O kur dar maloniai lepinanti Lenkijos virtuvė, po slidinėjimo juk norėsis kažko ypatingai skanaus. 

Slidinėjimas Slovakijoje (Žemuosiuose Tatruose)

Slidinėsite geriausiame Rytų Europos slidinėjimo kurorte – Jasnoje. Čia puikiai paruoštos slidinėjimo trasos, kurios yra įvairaus sudėtingumo. Jasnos slidinėjimo kurortas turi modernią dirbtinio sniego gaminimo sistemą. Ši sistema aprūpina dirbtiniu sniegu net 30 km trasų. Po aktyvaus slidinėjimo jėgas galėsite atgauti terminiuose baseinuose. 

Slidinėjimas Ukrainoje (Bukovelyje)

Bukovelis – modernus bei didelis slidinėjimo kurortas. Bukovelyje veikia net 61 slidinėjimo trasa. Bendras slidinėjimo trasų ilgis – 51 km. Bukovelio slidinėjimo danga yra puiki dėl dirbtinio sniego sistemos ir sniego valymų mašinų. Šiame slidinėjimo kurorte vyrauja ne tik puikios trasos, bet ir nuostabus kraštovaizdis. Vyrauja galimybė rinktis naktinį slidinėjimą, apsilankyti vandens parke, sporto klubuose, restoranuose, baruose bei diskotekose. 

Alpių slidinėjimo kurortai:

Livinjo (Livigno) miestelis įsikūręs šiaurinių Alpių kalnuose, 25 km slėnyje. Šis kurortas vienas pigiausių Alpių kurortų. Livinjas mažas, bet pasakiškas miestelis, kuriame visi namai pastatyti iš akmens bei medžio. Šis kurortas nuolatos vystosi, kadangi kasmet įrengiamos naujos trasos, keltuvai bei nauji viešbučiai. 

Madonna di Campiglio – tai kurortas, esantis 1514m aukštyje tarp Brenta Dolmites ir Adamello ir Presanella ledynų. Šis slidinėjimo kurortas yra vienas geriausių Italijos Alpėse.  Jis puikiai tiks tiek pradedantiesiems, tiek pažengusiems slidininkams – trasos plačios, įvairaus statumo, taip pat yra daugybė keltuvų. 

Slidinėjimas Austrijoje 

Vieni populiariausių slidinėjimo kurortų įsikūrę būtent Austrijoje. Slidinėjimo kurortus Austrijoje renkasi tie, kurie mėgsta tradicijas. Kalnų kurortai Austrijoje gerokai jaukesni bei mažesni nei Italijoje ar Prancūzijoje.