Apie Prancūziją
Prancūzija arba Prancūzijos Respublika yra moderni Europos valstybė, kuri iš pietų į šiaurę driekiasi nuo Viduržemio jūros iki Lamanšo sąsiaurio ir Šiaurės jūros, iš rytų į vakarus nuo Reino iki Atlanto vandenyno. Prancūzijoje gyvena apie 62 milijonus gyventojų. Tai yra šiek tiek daugiau nei yra registruojama Didžiojoje Britanijoje.
Klimatas Prancūzijoje yra gana kintantis, bet atitinkantis Vakarų Europos zoną. Čia yra šiek tiek šilčiau nei Didžiojoje Britanijoje, bet vėsiau nei Ispanijoje.
Mėgstantys gurmaniškai pavalgyti tikrai ras ką sukrimsti viešėdami Prancūzijoje. Beveik kiekvienas regionas turi savitą virtuvę ir maisto ruošimo tradiciją. Pietiniai regionai mėgsta jūros gerybes, austres krevetes, Rytų Prancūzijoje populiarus yra sotus maistas, kaip kopūstai su dešrelėmis, o Šiaurės Prancūzijoje beveik nė vienas patiekalas neapseina be bulvių ir kiaulienos. Pagrindinis ir labiausiai išsiskiriantis valgis yra sūris. Jo rūšių priskaičiuojama daugiau nei 300. Jis yra ragaujamas visuose regionuose. Dauguma turistų lauktuvėms vežą keletą sūrio rūšių.
Prancūzija yra labai mėgiama turistų. Kasmet ją aplanko keliasdešimt milijonų keliautojų. Pagrindiniai ir populiariausi Prancūzijos miestai:
Paryžius. Šis miestas yra ne tik Prancūzijos sostinė, bet ir turistų laikomas pačių geriausiu šalyje. Galima tik spėti, kad šį miestą labiausiai išgarsino Eifelio bokštas. Be šio objekto, dar yra labai daug lankytinų objektų, kuriuos kasmet aplanko milijonai tustų: Eliziejaus laukai (Avenue des Champs Elysees), Triumfo arka (Arc de Triomphe), Dievo Motinos katedra (Notre Dame), Luvras (Musee du Louvre), Monmartras (Monmartre), Santarvės aikštė (Place de la Concorde) ir kt.
Nicos miestas yra įsikūręs Prancūziškoje Rivjeroje, tarp Viduržemio jūros ir kalnų. Dauguma keliautojų čia atvyksta ne tik apžiūrėti įžymių objektų kaip: gėlių turgus (Cours saleya), senamiestis, meno galerijos, uostas, Garibaldžio aikštė (Place Garibaldi), bet ir pailsėti garsiuose smėlio paplūdimiuose.
Liono (Lyon) miestas turi istorinį centrą, kuris yra įsikūręs tarp Sonos ir Ronos upių. Dauguma Liono miesto pastatų yra įtraukti į UNESCO paveldą. Miestas yra tinkamas turiningai praleisti savaitgalį ar sustoti pailsėti keliaujant po Prancūziją. Čia galėsite aplankyti ne vieną muziejų, daugybę parduotuvių ir tikrai gero skonio bei tradicijas išlaikiusių restoranų ar jaukių kavinių.
Marselis (Marseille) garsėja kaip istorinis Viduržemio jūros uostas, turintis energinga ir modernų centrą su pagrindine La Canebière gatve. Senasis uosta iki šiol siūlo pramogines keliones su istoriniais laivais. Lankytini objektai Marselyje: Egipto senienų muziejus (Vielle Charite), Šv. Viktoro abatija, Ifo pilis.
Strasbūras (Strasbourg) – istorinis Prancūzijos miestas, kuriame yra įsikūręs Europos Parlamentas. Čia viešėdami turėsite galimybę aplankyti nuostabaus grožio gotikinę katedrą, Šv. Tomo gotikinę bažnyčią, Rohano rūmus, modernaus meno muziejų, bandysite prasilenkti siaurose gatvelėse ar pasivaikščiosite Ponts-Couverts tiltais, kuriuos puošią dar nuo viduramžių likę sargybos bokšteliai.
Tulūza (Toulouse) dar vadinamas „Rožinių miestu“, visuomet pritraukia turistus savo įstabiu miesto centru ir viduržemio jūros gėrybių maisto skoniu. Labiausi lankomi objektai: Jakobinų bažnyčia, v. Saturnino bažnyčia, Augustinų muziejus, Kosmoso muziejus – planetariumas, Hotel d‘Assezat rūmai.